Remonty mieszkań Warszawa

Do malowania ścian Remontersi polecają farby „ZERO LZO”

Do malowania ścian mieszkań i apartamentów polecamy farby ZERO LZO. Co to jest LZO? LZO – lotne związki organiczne są produktem ubocznym powstającym w procesach przemysłowych i stanowią źródło zanieczyszczeń środowiska. Szczególnie duże znaczenie ma wtórne zanieczyszczenie substancjami powstającymi w wyniku reakcji chemicznych jakie zachodzą w środowisku z udziałem LZO.

Remontersi jako świadomi wykonawcy, poszukując produktu, który nie zawiera LZO trafili na…

CLOVERDALE Paint – nową markę farb w segmencie Premium oferującą farby zeroemisyjne „ZERO LZO”.

Zapytani o to, z czym kojarzy nam się Kanada, jednym tchem wymieniamy oszałamiającą naturę z wodospadem Niagara na czele, największy na świecie festiwal jazzowy, oraz rzecz jasna, syrop klonowy. Dziś z przyjemnością informujemy, że możemy dodać do tej listy kolejną pozycję!

Cloverdale leży w prowincji British Columbia w Kanadzie. Niewielka osada założona w 1870 szybko rozrosła się do wielkości miasteczka i stanowi Historyczne Centrum Surrey. Znane jest z wyjątkowo urodzajnej ziemi i sprzyjającego klimatu, a przede wszystkim – jako miejsce, w którym powstała firma CLOVERDALE PAINT, nazwana oczywiście na cześć miasta.

Cloverdale kiedyś i dziś

Historia marki Cloverdale, która obecnie jest największym rodzinnym biznesem specjalizującym się w produkcji farb w Kanadzie, sięga roku 1933. To wtedy urodzony w Niemczech chemik i farmer Rudy Henke zainteresował się wytwarzaniem farb w domowych warunkach. W pracowni na farmie gotował w stalowych kociołkach na otwartym ogniu swoje eksperymentalne mikstury, które sprzedawał sąsiadom, rodzinie i znajomym.

W roku 1946 Hunter Vogel, ówczesny prezes kupił 50% udziałów Cloverdale Paint Inc., a w roku 2005 obecny prezes Cloverdale Paint Inc. Wink Vogel (syn Huntera Vogela) oraz Thomas J. Braden, prezes Rodda Paint Co., postanowili połączyć siły i rodzinne biznesy. W ten sposób dwóch ważnych producentów farb stworzyło jedną firmę, która w Kanadzie w dalszym ciągu działa pod nazwą „Cloverdale”, natomiast w USA znana jest jako „Rodda”.

Co znajdowało się w recepturach pierwszych farb?

Do dziś zachowały się pierwsze receptury, w których znajdziemy m.in. olej lniany, cynk, biały ołów, węglan wapnia oraz terpentynę. Dzięki uporowi i ciągłemu dążeniu do udoskonalania swoich produktów grono zadowolonych klientów szybko zaczęło się powiększać, a Henke mógł rozpocząć budowanie imperium Cloverdale. Na przełomie dekad z małej, jednoosobowej działalności powstała prężnie działająca firma, produkująca doskonałej jakości farby wewnętrzne i zewnętrzne, emalie oraz grunty.

Ulubione farby wykonawców i projektantów

Cloverdale Paint stanowi dla marek z wyższego segmentu poważną konkurencję. W laboratoriach kanadyjskiego producenta specjaliści opracowują coraz bardziej zaawansowane receptury, wykorzystując najnowsze technologie.

Marka od lat współpracuje z szerokim gronem wiernych wykonawców doceniających parametry techniczne oraz z projektantami zachwyconymi piękną paletą kolorów uzyskiwanych w systemie barwienia bazującym na ekologicznych, bezpiecznych kolorantach „ZERO LZO”.

Wyłącznym przedstawicielem marki CLOVERDALE PAINT w Polsce jest firma JML Color z siedzibą w Warszawie.

Co znajdziemy w ofercie Cloverdale Paint?

Jednym z najpopularniejszych produktów Cloverdale Paint niewątpliwie jest farba ceramiczna ECOLOGIC ULTRA LOW VOC Interior Washable Flat 7066 Series, charakteryzująca się doskonałą odpornością na zabrudzenia i szorowanie dzięki przestrzennej matrycy 3D oraz ekologiczną, przyjazną dla zdrowia i środowiska naturalnego recepturą.

Kolejne hity to wyjątkowo lubiana przez architektów farba PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX 03123, tworzącą bardzo eleganckie, w pełni matowe wykończenie, oraz siostrzany produkt w półmatowym wykończeniu PREMIUM CLASSIC SUPER Eggshell Acrylic Latex 03240, słynący z bardzo wysokiej trwałości.

Dopełnieniem wnętrzarskich i zewnętrznych kreacji jest wodorozcieńczalna emalia do drewna i metalu REINASSANCE MELAMINE HYBRID WATERBORNE ALKYD ENAMEL 034-Series, dostępna w pełnej gamie kolorystycznej, odpowiadającej kolorom farb ściennych.

Wykonawcy wysoko cenią sobie PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX CEILING PAINT 03360, która dzięki technologii rozpraszania refleksów świetlnych optycznie niweluje pewne niedoskonałości powierzchni sufitowych.

Ofertę dopełniają produkty służące do przygotowania podłoża przed malowaniem – transparentny preparat gruntujący PREMIUM Interior/Exterior Clear Acrylic Priming Agent 007, który doskonale wzmacnia gładzie gipsowe i powierzchniowo osłabione tynki mineralne oraz farba gruntująca PREMIUM Classic Hi-Hide Latex Drywall Sealer 05250.

Wyłącznym przedstawicielem marki CLOVERDALE PAINT w Polsce jest firma JML Color z siedzibą w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio marki!